Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybavení lodi

22. 3. 2008

Myslím, že vybavení lodi je poměrně dobře popsané v manuálu, takže zde se zmíním jenom okrajově. Základem je konstrukce lodi (Hull), která udává, kolik uvezete nákladu a vybavení. Dále pak celkem logicky potřebujete motor a palivovou nádrž, bez kterých prostě nepoletíte. Další vybavení (radar, scanner, shields, gripper a droid) už je pouze k tomu, aby vám ulehčilo život. Samozřejmě sem také patří zbraně, ale tady už záleží na specializaci. Podle toho, jakou si zvolíte specializaci si také zvolte typ lodi. Různé typy lodí mají různou konstrukci a umožňují používat různý počet vybavení. Tedy mají různě volné sloty pro vybavení. Některé civilní typy lodí třeba vůbec nemají (viz třeba obchodní a linkové lodě) sloty pro určitou výbavu jako třeba zbraně, či štíty. Válečné mají zase naopak někde navíc (více zbraňových slotů na úkor třeba gripperu, radaru či droida). Ideální ranger má sloty pro všechno vybavení plus 3sloty na zbraně. Můžete sehnat i takový typ, kde máte všechno vybavení a 5slotů na zbraně, ale je obvykle strašně drahý a velice vzácný. Samotné běžné vybavení, které se časem opotřebuje si můžete nechat kdekoliv opravit. Nejlevnější je to však na vojenské základně (Military base) a pokud máte vysokou reputaci u pirátů, tak na pirátské základně (Pirate base)

Další věci, kterými můžete vybavit svou loď je speciální výbava. Jsou to malé sloty, do kterým můžete umístit speciální vylepšení. Myslím že v manuálu jsou všechny poměrně podrobně popsané. Kde je získat? Lze je získat buď průzkumem neobydlené planety, splněním nějakého úkolu, či je obdržet jako pozornost při osvobození některé ze soustav. Každopádně se shánějí dost obtížně. Rozhodně doporučuji využít antigravitazer (zvyšuje rychlost lodi, což se dost hodí) a třeba black guy (černá hmota, která sama doplňuje za letu palivo. Ušetří vám spoustu cr.) Speciální vybavení vám samozřejmě opraví jenom na specializovaných místech, jako je vědecká základna (Scientific base) a také u pirátů (Pirate base).

Samotné vybavení si ještě můžete upravit dle potřeby či vlastního vkusu pomocí tzv. modulů. Moduly lze použít na každý díl pouze jednou a už nejdou sundat. Moduly různě vylepšují vlastnosti daného předmětu (třeba zvýšení účinku tažného paprsku – gripper, či zvětšení dosahu radaru, zbraní, výkon motoru atd.) Předtím než ho budete chtít použít je třeba se podívat, jestli je vhodný pro vybavení, které chcete vylepšit. Většina modulů je totiž použitelná pouze na specifické vybavení a většinou také na vybavení od určité rasy (Poznáte podle barevného symbolu na dané věci. Maloqové – červená, Pelengové – zelená, Faeyané – růžová, Human – modrá a Galeané – žlutá). Moduly je možné získat stejně jako speciální vybavení, prohledáváním neobydlených planet, plněním planetárních úkolů, nebo si je můžete přímo koupit na základně Rangerů (Ranger center). Aby jste si na základně rangerů mohli koupit modul, jeden ze tří nabízených, musíte dodat potřebný počet uzlů (nodes). Ty pak získáte buď z poškozených, či zničených lodí dominátorů, nebo si je můžete za nějaký peníz koupit na pirátské základně (cena záleží na vaší reputaci u pirátů. Pokud si je kupujete často, reputace stoupá)