Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postřehy z datadisku Reboot

19. 12. 2008

Novinky v Rebootu:

 

- Nová, zlatá sada vybavení (prostě má popisek zlatou barvou) pro všechny rasy. Od všech trupů až po každičkou součást lodi. Netýká se zbraní, nebo jsem alespoň na žádnou nenarazil. Nové vybavení dává různé bonusy, třeba u lodí je to zvýšení rychlosti, účinnosti deflektoru, či opravářského robota. Jiné součásti přidávají pár jednotek energie do zbraní, zvyšují kapacitu raketometů, účinnost zpomalovačů apod. Vybavení vypadá fakt hezky, ale není nezbytné k dohrání hry.

 

- Vyhledávání vybavení od trupů lodí až do poslední součástky je nyní jednoduché, přehledné a snadné. Není nejmenší problém si vyfiltrovat jakékoliv vybavení, zadat si kolik má vážit, jaké má být rasy, jaký má mít účinek apod. Není třeba znát název vybavení k sestavení lodi svých snů a jejích částí.

 

- Možnost upgradovat základny (vědecké, obchodní, vojenské, pirátské i centrum rangerů) a přiřazovat jim vlastní zkušenostní body do základních šesti dovedností (pilování, manévrování, obchodování, charisma, inženýrství a vůdcovství). Dále je pak možné přiřazovat jakékoliv jiné vybavení včetně zbraní. Tím pádem je možné základnu na-zbrojit a udělat z ní třeba menší pevnost, což se obzvláště u vojenských základen s kterými letíte do boje docela hodí.

 

- Nové možnosti u základen – Centrum Rangerů:

a) V případě investice do vylepšení centra rangerů, lze očekávat každý rok nějaký ten dárek v podobě nového mikromodulu. Výběr je čistě náhodný.

b) Nepotřebné mikromoduly je možné v centru rangerů směnit za nody.

 

- Nové možnosti u základen – Vojenská základna

a) možnost koupit speciální unique loď. Podmínkou je být v ranku válečníků, s hodností Ace plus zničit alespoň 50 pirátů. Loď nelze koupit na kterékoliv základně. Buď na nově postavené základně nebo na některé, která byla upgradovaná.

 

- Nové možnosti u základen – Pirátská základna

a) Neprodávají zde žádné nody.

b) Je možné si zakoupit bojové programy, ovšem stojí nějaké ty nody

c) Je možné si zakoupit dominátorské maskování, pokud správně chápu a vydávat se za jednoho z dominátorů. Nevyzkoušel jsem, takže nevím.

d) Možnost koupit unique pirátskou loď, vyžaduje však být v ranku pirátů, s hodnotí Ace a sestřelit alespoň 100 civilních lodí.

 

- Nové možnosti u základen – Vědecká základna

a) Možnost upgradovat získané vybavení dominátorů. Kromě kreditů je však třeba mít ještě příslušné množství nodů.

b) Možnost koupit unique plavidlo, vyžaduje však hodnost alespoň Ace, 20 splněných úkolů a 500 sestřelených dominátorů.

c) Možnost vybrat si u určitého typu vybavení co má při upgradu dostat přednost. Třeba u motoru je to buď rychlost, nebo doskok, u zbraní zase dostřel nebo damage, u vlečného parsku síla nebo dosah.

 

- Ze sestřelených pirátů docela často vypadávají mapy s pokladem.

 

- Nové mapy pro pozemní boje. Často kreativní a občas i dost hardcore u nichž se člověk pořádně zapotí. Nejedna mise začíná bez základny jen s hrstkou robotů.

 

- Nové textové mise, ale nechtějte po mě, abych na ně dělal návod, protože tohle je na mě trochu moc.

 

 

- Možnost zahrát si znovu a samostatně po dohrání hry splněné pozemní bitvy a textové mise. Tato možnost je hned v úvodním menu. Je tam vidět i dosavadní skóre, tedy kolik pozemních bitev jste svedli a kolik textových misí dokončili.

 

A nakonec pár screenshotů:

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek