Jdi na obsah Jdi na menu
 


Artefakt "Prolonger"

15. 7. 2011

prolonger.png

Pokud vyvoláte mapu galaxie a máte zapojený Prolonger, měla by se objevit zhruba následující mapa.

Žlutý kruh - představuje vzdálenost, do níž může Prolonger provádět své skeny.

Zelený kruh – představuje maximální skokovou vzdálenost vašeho motoru.

Bílá čísla – znamenají počet lodí Koalice v dané soustavě

Modrá, zelená, červená čísla – představují nepřátelské lodě Dominátorů v soustavě

 

 

 

mapa.png

 

Lodě Koalice:

R – Rangerské lodě

W – Vojenské lodě

P – Pirátské lodě

T – Nákladní lodě

L – Dopravní lodě

D – Diplomatické lodě

 

Na obrázku je třeba vidět výpis skenu ze soustavy Gever. Výsledkem je, že v soustavě se nachází celkem 17lodí koalice:

1xRangerská, 6xVojenská, 0xPirátská, 3xNákladní 5xDopravní a 2xDiplomat

 

A tady máme lodě dominátorů:

 

lode.png

Shtip: malá a rychlá stíhačka, vybavená obvykle lehkými, či středně těžkými zbraněmi. Nejvíce zbraní pak dokáže nést Kellerovský stíhač, nejméně zase Blazerův. Stíhačka má obvykle malou odolnost trupu, takže ji lze snadno rozstřelit několika dávkami z těžkých zbraní.

 

Menok: těžký stíhač, který je o něco pomalejší než Shtip, ale zato bývá lépe vyzbrojen zbraněmi střední třídy a dokáže nést i lehké raketomety. Dost často bývá vybaven zpomalovačem, kterým zpomaluje cíl, aby ho pomalejší a silnější jednotky mohly snáze dostihnout. Ani těžký stíhač nemá příliš velikou odolnost trupu, nese však silnější štíty, ale několik přesných dávek z těžkých zbraní ho spolehlivě zničí.

 

Smersh: útočný bombardér, který nese středně těžkou výzbroj a těžké dalekonosné raketomety. Má střední rychlost, ale dokáže velice slušně manévrovat a být nebezpečný jak na dálku, tak nablízko. Hodně používá řezač, který nezpůsobuje až tolik zranění, ale zato rychleji ničí vybavení. Bombardér je hodně otravný v tom, že má celkem slušnou odolnost trupu a k jeho zničení je rozhodně třeba více dávek z těžkých zbraní. Pokud máte raketomety, není úplně špatná taktika, pustit se s ním do boje na delší vzdálenost.

 

Urgant: Bitevník. Pomalý, zato vybavený těžkými zbraněmi a občas i raketomety. Proti jednotlivým cílům a základnám, smrtící, ale bez doprovodu je snadným cílem pro lehké, dobře vybavené lodě Rangerů, či vojenské lodě.

 

Equentor: Válečná loď. Pomalá a neohrabaná, ale tyto nedostatky plně vynahrazuje těžká výzbroj. Smrtící proti jednotlivým cílům, ale pokud je napaden několika rychlejšími a dobře vyzbrojenými nepřáteli, tak stejně jako bitevník, snadno padá pod jejich soustředěným náporem.