Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vesmírné nemoci

4. 10. 2008

Vesmírné nemoci

 

Obrazek         Slepota: Počáteční stádium, které vede k totální ztrátě zraku. Zastřená vize cílů na radaru a při bezprostředním pohledu do vesmíru.

Obrazek         Chekumash: Přítomnost surrealistických předmětů ve vesmíru: delirické planety, mlhoviny. Nakaženému se ozývají nezemské hlasy.

Obrazek         Svatý fanatismus: V otevřeném vesmíru vypadají všechny lodě jako lodě Vládců. Vše na planetách vypadá jako Vládců. Dočasné výbuchy vzteku, lidé kolem dotyčného ztratí veškerý respekt k nakaženému humanoidovi. Charisma je sníženo na minimum. Přesnost, pohyblivost a dovednost vést se zvyšují.

Obrazek         Komplexní ztráta imunity: Imunitní systém nakaženého zeslábne. Ve výsledku se stává snadným terčem virů. Jakýkoli kontakt s jinými rasami se nedoporučuje.

Obrazek         Tajemná Luatanza: Hráč nemůže efektivně střílet, požadovat peníze nebo si vynutit náklady, vztahy s ním jsou na nejlepší možné úrovni. Občas obdrží vzkaz z Luatanzkého podpůrného fondu a nějaké peníze.

Obrazek         Narkomanie: Nemocná osoba se stala závislá na stimulátorech. Její údy se třesou a opotřebení vybavení roste. Dovednosti přesnost a pohyblivost jsou na minimu.

Obrazek         Vichřicový otřes: Dochází k němu v bitvě. Nemocná osoba není schopná usnout, proto se nemůže soustředit, ztrácí dovednost přesnost a pohyblivost. Dovednost obchodování vymizí úplně.

Obrazek         Natažení svalů: Silná bolest omezuje vaše pohyby, narušuje vaši koncentraci a schopnost dávat rozkazy, což prakticky vede ke ztrátě všech vašich schopností.

Obrazek         Velký Malossossus: Nakažený Maloq začíná rychle přibývat na váze a jeho váha ve společnosti roste také. Změny jsou tak značné, že dokonce i váha lodi se výrazně zvyšuje, což samozřejmě sníží její rychlost. Zvýší se ale obchodní a vůdčí dovednosti.

Obrazek         Hořká Pelenosha: Velmi rozšířená dětská nemoc mezi Pelengy, která postihuje i některé dospělé. Jakmile infikovaný onemocní, může mít potíže se zacházením s vybavením, což značně sníží dobu jeho funkčnosti.

Obrazek         Aka Seziyanka: Pacient ztrácí schopnost se soustředit. Nemůže zaměřovat v bitvě a ztrácí vybavení v otevřeném vesmíru. Je zajímavým faktem, že zpomalení mozkových reakcí má pozitivní efekt na obchodní dovednosti Feyanů.

Obrazek         Nový Molizon: Je přísně zakázáno prodávat potraviny nebo léky na všech planetách (to je považováno za podvod). Hormonální výměna zvyšuje intenzitu, což vede ke zvýšení přesnosti a pohyblivosti.