Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planety a základny

22. 3. 2008

Od prvního dílu zde systém přeci jenom dosáhl několika drobných změn. Přibyly základny a možnosti, ale jinak princip koupě – prodej, či tankování - opravování zůstal stejný. První rozdíl je v tom, že si na kterékoliv planetě můžete nechat libovolné množství vybavení ve skladovém prostoru a vrátit se pro něj kdykoliv později. O tom, kde co máte vás informuje v levém dolním rohu žlutý symbol s nákladem. Rozhodně doporučuji nechávat si věci jen a jen na planetách. Základny mohou být zničeny nepřátelským útokem a tím pádem o své věci nenávratně přijdete. Planety mohou být osvobozeny a vybavení se nikam neztratí.

Ranger center (středisko rangerů - Lidé) – zde můžete odevzdat nashromážděné uzly (nodes) a vybrat si za ně některý z nabízených modulů na který už máte našetřeno. Nejlepší však na středisku je, že se zde v pozdější části nachází fakt dobré vybavení, řekl bych dokonce, že jinde nepořídíte lepší.

Scientific base (vědecká základna - Faeyané) – zde si můžete nechat upgradovat své základní vybavení. Samozřejmě pouze jednou. Upgradovanou věc poznáte podle toho, že má zelenou popisku. Potom už jí nelze dále vylepšit, pouze vložením příslušného modulu. Dále pak zde můžete nakupovat vyvinuté probes (sondy) a použít je na průzkum neobydlených planet. Dále si pak můžete nechat opravit své vybavení, včetně toho speciálního, nebo odevzdat získané části ze zničených lodí dominátorů na výzkum - Blazeroid, Kelleroid, Terronoid. Podívejte se do všech tří, neboť za některé komponenty můžete dostat 2x tolik creditů (rozhodně neprodávejte nodes – uzly. S těmi si zajděte do Ranger center). Jakmile bude výzkum hotov, potom stačí vyzvednout výsledky výzkumu (samozřejmě stojí nějaký ten cr) a najít hlavního bosse dané skupiny dominátorů ale o tom později.

Military base (vojenská základna – Maloqové, Pelengové) – zde získáváte povýšení, podle počtu vojenských bodů, které nastřádáte, ať již likvidací dominátorů či třeba pirátů. Jakmile dosáhnete potřebného počtu bodů, jste upozorněni, aby jste navštívili nejbližší základnu. K povýšení dostanete nějaký ten dárek, ale obvykle ho moc nevyužijete. Na základně získáte také informace o stavu v celé Galaxii, kolik procent soustav aliance ovládá. Další možností pak je nechat si opravit loď (sice pouze běžné vybavení, ale vyjde to podstatně levněji než jinde) Úplně poslední možností je nechat si vyjet vojenské operace a za 20 000 – 30 000cr nechat vypravit vojenskou eskadru s cílem osvobodit některý z okupovaných systémů. Dozvíte se datum a místo, odkud flotila vyrazí a je jen na vás jestli se zúčastníte či nikoliv. Přeci jenom s potřebným doprovodem se dá osvobodit okupovaná soustava (pravda, občas je nepřítel silnější, ale tím se nenechte odradit) znovu dobít.

Busines center (obchodní centrum) – místo kde můžete investovat do stavby některého centra, základny (Rangers center, Military base, Scientific base atd.) či si nechat vyjet předpovědi na následujících několik měsíců. V manuálu je to celkem podrobně popsáno.

Medical base (lékařská základna - Galeané) – zde si můžete vyléčit veškeré nemoci a případně zakoupit nějaké ty stimulanty, které na několik měsíců zvýší vaše rangerské dovednosti. Popis stimulantů a jednotlivých nemocí je podrobně popsán v manuálu.