Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herní úkoly

22. 3. 2008

Úkolů ve hře je celá řada a jsou hlavním způsobem jak si vydělat spoustu kreditů.

Dopravní mise – jde o jednoduchou záležitost. Vláda dané planety vás požádá o dopravení nějakého nákladu na dané místo. Místo určení obvykle bývá zvýrazněno modře a poznáte to i podle toho, že vám něco přibylo do nákladového prostoru. Nesplnění termínu vede ke zhoršení reputace u dané vlády.

a) jednoduchá mise (easier dificituly) tuhle možnost si vybírejte pouze pokud máte ještě něco jiného. Nezískáte za to nic moc peněz ani bodů, ale zato máte velký časový rozsah.

b) standartní mise – je vám defaultně nabízena a je to takový rozumný kompromis peníze/body. Za danou dobu se dá obvykle celkem v pohodě doletět k místu určení a shrábnout odměnu.

c) těžká mise (hardly dificituly) – vyberte pouze pokud máte OPRAVDU rychlou loď s OPRAVDU dalekým dosahem. To znamená, pokud máte místo cíle v dosahu jediným skokem, potom rozhodně ano!!!!

Likvidační mise (stačí sledovat modře zvýrazněné nápisy na obrazovce poté si najít přes informační centrum za 3cr kde se dané plavidlo nachází)

a) vláda dané planety si vás najme na zničení nějakého piráta (nejčastěji jsou to Galeané, Fayeané, či lidé)

b) vláda dané planety si vás najme na zničení některého obchodníka či přepravce (nejčastěji Pelengové, či Maloqové)

c) vláda dané planety si vás najme, aby jste zničili určitý typ lodě (třeba transport, nebo liner) v určité soustavě (nejčastěji Pelengové a Maloqové). Samozřejmě tím poklesne vaše reputace u rasy jejíž loď jste právě zničili.

Ochranné a eskortní mise (obvykle je vidět modře zvýrazněný počet dní)

a) vláda dané planety si vás najme jako proti-pirátskou hlídku v jejich soustavě. Po určenou dobu nesmí být zničena žádná nákladní loď.

b) Vláda dané planety si vás najme aby jste udržovali pořádek k soustavě. Což znamená, že žádná civilní loď nesmí být ani napadena, což splnit může být docela těžké.

c) Vláda dané planety si vás najme, aby jste po určitou dobu doprovázeli danou loď, nejčastěji diplomatickou a chránili jí.

Planetární questy:

Asi ta nejzajímavější část celé hry, která před vás postaví nejrůznější řadu úkolů a hříček od jednotlivých vlád. Cenou za splnění je spousta creditů, bodů a zvýšení reputace. Úkolů je opravdu hodně velké množství a jsou nesmírně různorodé, takže tady přikládám pouze ty, s kterými jsem se setkal a hlavně vyřešil. Jde hlavně pro pomoc ne-angličtinářům (jako třeba já), aby mohli hru opravdu vychutnat naplno. Snažil jsem se, aby to bylo co nejsrozumitelnější a nejpochopitelnější. Ne ke každému úkolu totiž lze napsat jasné a přesné řešení.

Takže, quest obvykle obsahuje nadpis, část, popisku, která charakterizuje daný úkol.

 

 

 

Ještě je jeden typ misí - pozemní bitvy - ale o nich se dozvíte v dalším článku!